• Strona główna

Szanowni Pacjenci. Z każdym dniem rozwijamy się dla Was. Z tego powodu do Centrum Diagnostyki Ginekologiczno - Położniczej GMW oraz PARENS Ośrodek Leczenia Niepłodności Sp z o.o. wprowadzamy nową ofertę - możliwość skorzystania z dodatkowych konsultacji specjalistów.

Wierzymy, że szerokie spojrzenie na zdrowotny problem każdego pacjenta pozwoli dokładniej przeprowadzić diagnostykę i wprowadzić odpowiednie leczenie. Mamy nadzieję, że profesjonalna opieka medyczna pozwoli zmierzyć się z każdą słabością.

 

UROLOG

  

lek. Andrzej Andrejczuk

Specjalista chirurgii ogólnej i urologii. Ukończył Śląską Akademię Medyczną w Zabrzu. Konsultant urologii w Instytucie Onkologii w Gliwicach. Specjalizuje się w  diagnostyce i leczeniu chorób nerek, pęcherza moczowego, kamicy dróg moczowych, nowotworów układu moczowego. Swoje zainteresowania od lat poszerza w dziedzinie diagnostyki przyczyn męskiej niepłodności – diagnozowanie i leczenie chorób męskich narządów płciowych (USG urologiczne, USG moszny, ocena stopnia żylaków powrózka nasiennego) oraz zaburzeń potencji.

 

 

 

lek. Dominik Dziadkowiak

Od zakończenia studiów na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pracuję na Oddziale Urologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu (wcześniej WCM). W kręgu moich szczególnych zainteresowań znajduje się: andrologia (min. diagnostyka i leczenie niepłodności, zaburzenia erekcji), uro-onkologia (nowotwory gruczołu krokowego, pęcherza moczowego, nerek, jąder), zakażenia układu moczowego (w szczególności nawrotowe). W swoim gabinecie pragnę zapewnić profesjonalną i kompleksową opiekę oraz komfortowe warunki konieczne dla prawidłowego procesu leczenia. Dysponuję nowoczesnym aparatem USG umożliwiającym wykonanie niezbędnego w diagnostyce urologicznej badania ultrasonograficznego układu moczowego oraz USG jąder. Swoją wiedzę nieustannie poszerzam na krajowych i zagranicznych konferencjach. Jestem aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (European Association of Urology - EAU).

 

  

 

GENETYK

 

dr hab. Robert Śmigiel, prof. nadzw. UM we Wrocławiu

Specjalista pediatrii, neonatologii i genetyki klinicznej, w trakcie specjalizacji z pediatrii metabolicznej. Konsultant wojewódzki ds. genetyki klinicznej w województwie opolskim. Kierownik Katedry Pediatrii i Zakładu Pediatrii i Chorób Rzadkich Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Tworzył i cały czas działa w Hospicjum perinatalnym we Wrocławiu i Opolu. Jest konsultującym lekarzem genetykiem Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Tematyka jego pracy badawczej skupia się na zagadnieniach wad rozwojowych w okresie prenatalnym oraz u dzieci, a także chorób metabolicznych u dzieci i dorosłych. Jest autorem i współautorem szeregu publikacji i prac o zasięgu krajowym i międzynarodowym, a także autorem wielu rozdziałów i materiałów dydaktycznych w podręcznikach oraz poradnikach dla rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi. To człowiek o ogromnej pasji. Od wielu lat współpracuje społecznie ze stowarzyszeniami i fundacjami rodziców i opiekunów dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami rozwoju, chorobami genetycznymi i metabolicznymi. Jest założycielem Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci z Rzadkimi Chorobami Genetycznymi i ich Rodzin „Wspólnie” (www.wspolnie.org). Jest także przewodniczącym Zarządu Krajowego Fundacji L’Arche, która prowadzi domy o charakterze rodzinnym oraz miejsce pracy dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną (www.larche.org.pl). 

 

 

HEPATOLOG / WIRUSOLOG

 

dr hab. n. med. Małgorzata Inglot

Specjalista chorób zakaźnych i specjalista pediatrii. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Nagradzana przez Ministra Zdrowia i wyróżnieniami uczelnianymi, a także – jako wieloletni opiekun Studenckiego Koła Naukowego – międzynarodowymi wyróżnieniami za prace prezentowane na Konferencjach Międzynarodowych. Od 1991 jest pracownikiem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Katedra i Klinika Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych, od 1994 roku na stanowisku adiunkta. Od 2010 Wrocławskiego Centrum Zdrowia SP ZOZ oraz Ośrodka Profilaktyczno-Leczniczego Chorób Zakaźnych i Terapii Uzależnień. 

 

 

 

RADIOLOG / USG PIERSI

 

lek. Bożena Widz

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Kierownik pracowni Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Opolskim Centrum Onkologii, w której wykonywana jest tomografia komputerowa, mammografia, USG i RTG. Swoją specjalizację i zainteresowania od lat poszerza w dziedzinie diagnostyki chorób piersi, praktycznie każdą dostępną metodą. W życiu prywatnym niesamowita mama, projektantka ogrodu, znawczyni roślin oraz wielbicielka kotów. 

 

 

ENDOKRYNOLOG

 

lek. Anna Truch

Specjalista endokrynologii i chorób wewnętrznych

 

 

FONIATRA / AUDIOLOG

 

lek. Aleksandra Hołubecka - Sak 

Specjalista audiologii i foniatrii oraz otorynolaryngologii. Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Tytuł specjalisty w dziedzinie laryngologii uzyskała w 2004 roku. W 2011 roku natomiast uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie audiologii i foniatrii. Zajmuję się chorobami uszu, gardła, nosa i krtani, zaburzeniami głosu, mowy oraz słuchu. Jej pacjentami są zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. 

 

 

 

DERMATOLOG

 

lek. Agnieszka Czernecka

Specjalista dermatologii. Zajmuję się leczeniem chorób skóry oraz dermatologią estetyczną. Na co dzień pracuje jako starszy asystent na Oddziale Dermatologii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Przez okres 2 lat współpracowała z dwumiesięcznikiem dla salonów kosmetycznych „Cabines”. Przeprowadza profesjonalne zabiegi kosmetyczne, dermatologiczne, laserowe oraz medycyny estetycznej. W opolskich szkołach kosmetycznych wykłada przedmioty powiązane z anatomią i dermatologią. Zdobywczyni tytułu ,,Dermatolog Roku 2016″ w plebiscycie ” NTO”.

 

 

PSYCHOLOG

 

dr hab. n. hum. Alicja Kalus

Psycholog rodziny i rozwoju człowieka w cyklu życia. Doktor habilitowany n. hum. w zakresie psychologii – stopień naukowy nadany na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracownik badawczo-dydaktyczny na stanowisku profesora uczelni w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. Specjalizuje się w psychologii niepłodności i adopcji. Zajmuje się także pomocą psychologiczną dla rodzin i osób w sytuacji trudnej związanej z doświadczeniem poronienia, choroby i śmierci w rodzinie, rozwodu, przemocy w rodzinie, a także trudnościami wychowawczymi. Prowadzi także diagnostykę psychologiczną w obszarze rodziny.

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

CHIRURG / ONKOLOG / FLEBOLOG

 

lek. Maciej Idzik

Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej. Ukończył studia podyplomowe z medycyny estetycznej w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging w Warszawie. Przez wiele lat pracował w Klinice Chirurgii Naczyniowej, obecnie pracuje w Oddziale Chirurgii Onkologicznej w Opolskim Centrum Onkologii. Brał udział w licznych kursach doskonalących – krajowych i zagranicznych z zakresu chirurgii onkologicznej, naczyniowej, flebologii i medycyny estetycznej. Zakres zainteresowań to: 

  • diagnostyka i leczenie chorób piersi (zmian łagodnych, podejrzanych i nowotworów) – usg piersi, biopsje cienko i gruboigłowe
  • diagnostyka i leczenie zmian skórnych (zmiany barwnikowe, zmiany łagodne skóry, naczyniaki, nowotwory skóry, w tym rak podstawnokomórkowy, płaskonabłonkowy, czerniak) – dermatoskopia, pobieranie wycinków, leczenie radykalne i plastyczne zmian
  • diagnostyka i leczenie chorób naczyniowych (miażdżyca zarostowa tętnic, przewlekła niewydolność żylna, żylaki kończyn dolnych, pajączki żylne, owrzodzenia goleni) diagnostyka usg
  • kwalifikuje i wykonuje zabiegu z zakresu chirurgii onkologicznej dotyczące schorzeń przewodu pokarmowego – żołądka, jelit
  • wykonuje operacje tarczycy, naprawcze przepuklin, z zakresu dróg żółciowych
  • wykonuje zabiegi z zakresu medycyny plastycznej i estetycznej (wypełnianie zmarszczek, modelowanie ust, wolumetria – modelowanie konturów twarzy, biorewitalizacja skóry nadając jej elastyczność i nawilżenie, leczenie nadpotliwości, korekta zmarszczek toksyną botulinową, lifting twarzy, korekta opadających powiek, korekta uszu).