• Strona główna

DIAGNOSTYKA MĘSKIEJ PŁODNOŚCI

Andrologia jest dziedziną medycyny zajmującą się fizjologią męskiego układu płciowego jego nieprawidłowościami i chorobami (patologią) oraz w szczególności zagadnieniem niepłodności spowodowanej „czynnikiem męskim”. Obejmuje diagnostykę i leczenie zaburzeń rozwoju płciowego, zaburzeń hormonalnych, infekcji narządów, leczenie przyczyn niepłodności męskiej. Choroby o podłożu andrologicznym występują coraz częściej, a według ostatnich badań udział „czynnika męskiego” jako przyczyny niepłodności może sięgać do 60%.

 

Dlatego należy pamiętać, że leczenie niepłodności jest leczeniem pary!

 

Nasza Pracownia Andrologiczna umożliwia Państwu wykonanie na miejscu niezbędnych badań, pomocnych w diagnozie i leczeniu niepłodności męskiej, jak:

  • badanie nasienia (seminogram) - zarówno techniką manualną jak i komputerową (CASA),
  • test HBA,
  • ocena chromatyny plemnikowej,
  • badanie na obecność przeciwciał przeciw plemnikom,
  • posiew z nasienia, wykrywanie obecności Chlamydia trachomatis, Mycoplasma, Ureaplasma.

 

Pracownia andrologiczna przygotowuje również nasienie do procedury inseminacji domacicznej (AIH, AID), do technik wspomaganego rozrodu (cIVF, ICSI) oraz przeprowadza kriokonserwację (mrożenie) nasienia z możliwością przechowywania na czas zaplanowany przez pacjenta.

 

 

Zapamiętaj, nigdy nie należy interpretować wyników badań nasienia samodzielnie. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Państwa pytania okazując zaangażowanie i zrozumienie problemu. Niepłodność jest chorobą pary i trzeba ją umiejętnie leczyć.

Wynik badań nasienia przeprowadzonych w naszym ośrodku mogą państwo bezpłatnie skonsultować ze specjalistą w dziedzinie leczenia niepłodności. Zapraszamy również do skorzystania z wizyty u urologa.