• Strona główna

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

 

dr n. med. Grzegorz Głąb

Specjalista ginekolog - położnik,  ukończył Śląską Akademię Medyczną w Zabrzu. Jest pionierem cytodiagnostyki kontrastowo – fazowej w Polsce. W 2002 r. wspólnie z kolegami założył Centrum Diagnostyki Ginekologiczno – Położniczej w Opolu. Jego główne zainteresowania w dziedzinie ginekologii, które realizuje i rozwija w codziennej pracy związane są ściśle z ginekologią onkologiczną, patologią szyjki macicy, cytodiagnostyką ginekologiczną, kolposkopią, diagnostyką i leczeniem infekcji HPV. Autor licznych atlasów z zakresu patologii szyjki macicy, kolposkopii i cytodiagnostyki. Swoją wiedzę przekazuje dalej jako adiunkt Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DZIEŃ TYGODNIA PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
GODZINY PRZYJĘĆ 9:00 - 12:00 9:00 - 12:00 9:00 - 12:00 9:00 - 12:00 15:00 - 19:00 

 

 

 

 dr n. med. Marek Tomala

Specjalista ginekolog – położnik, ukończył Wrocławską Akademię Medyczną. Egzamin specjalizacyjny II stopnia zdał z wyróżnieniem. W latach 1994-2005 pracował w Szpitalu Ginekologiczno – Położniczym w Opolu, w którym m.in. prowadził Poradnię Endokrynologii Ginekologicznej i Andrologii. Zawodową pasją stała się  niepłodność małżeńska, a jej ukoronowaniem otwarcie wraz z kolegami pierwszego na Opolszczyźnie laboratorium wspomaganego rozrodu GMW – Embrio (obecnie PARENS Ośrodek Leczenia Niepłodności). Główne zainteresowania to: endokrynologia ginekologiczna, ultrasonografia w ginekologii i położnictwie oraz  zabiegowa,  diagnostyka i leczenie niepłodności, perinatologia i kolposkopia. Jest   członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG) i Sekcji Płodności i Niepłodności (SPIN) przy PTG, ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) oraz PTMRiE (Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii).

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DZIEŃ TYGODNIA PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
GODZINY PRZYJĘĆ 9:00 - 13:00 16:00 - 20:00 9:00 - 13:00 16:00 - 20:00 15:00 - 19:00 

 

 

 

dr n. med. Wojciech Niemczyk

Specjalista ginekolog – położnik, ukończył Wrocławską Akademię Medyczną. Specjalizuje się w ultrasonografii w ginekologii i położnictwie oraz ultrasonografii zabiegowej jak ocena drożności jajowodów przy użyciu USG-TV (hysterosalpingosonografia) oraz punkcje przezpochwowe. Jego główne zainteresowania jak i pasja ostatnich lat to diagnostyka i leczenie niepłodności. W 2002 r. wspólnie z kolegami założył Centrum Diagnostyki Ginekologiczno – Położniczej w Opolu, a następnie GMW – Embrio (obecnie PARENS Ośrodek Leczenia Niepłodności), pierwsze na Opolszczyźnie laboratorium wspomaganego rozrodu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG) i Sekcji Płodności i Niepłodności (SPIN) przy PTG, ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) oraz PTMRiE (Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii).

 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

DZIEŃ TYGODNIA PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
GODZINY PRZYJĘĆ 16:00 - 20:00 9:00 - 13:30 16:00 - 20:00 9:00 - 14:00 9:00 - 13:00 

 

 

EMBRIOLOG

 

KIEROWNIK LABORATORIUM / SENIOR EMBRIOLOG 

dr Natalia Cybulska    

Certyfikowany Senior Embriolog opolskiego Ośrodka Leczenia Niepłodności PARENS. Wyszkolona przez Wojtka Polanskiego, głównego embriologa Lois Hole Hospital for Women w Edmonton. Wiedzę i doświadczenie zdobyła aktywnie uczestnicząc w wielu szkoleniach w Polsce i za granicą. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w pracy laboratoryjnej (laboratorium biologii molekularnej, embriologiczne, andrologiczne). Jest członkiem ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology), ASRM (American Society for Reproductive Medicine) oraz PTMRiE (Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii). W 2010 roku w Rzymie wynikiem egzaminu zdobyła tytuł Clinical Embryologist, natomiast w 2011 roku w Sztokholmie zdała kolejny egzamin, uzyskując prestiżowy tytuł Senior Clinical Embryologist. Posiada certyfikat potwierdzający jej kompetencję w wykonywaniu procedur biopsji zarodka i PGD. W 2020 r. uzyskała stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, broniąc z wyróżnieniem rozprawę doktorską pt.: "Ocena technik wspomagających oraz czynników prognostycznych dla rozwoju zarodka do stadium blastocysty oraz dla skuteczności procesu implantacji w procedurach zapłodnienia pozaustrojowego".                                                                                                                                                   

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


EMBRIOLOG / ANDROLOG

 

mgr Agnieszka Mnich

Embriolog w PARENS Ośrodek Leczenia Niepłodności. Studia licencjackie ukończyła na Uniwersytecie Opolskim na kierunku biotechnologia, a następnie obroniła tytuł magistra na Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu na kierunku biotechnologia medyczna. Praktykę laboratoryjną rozpoczęła w trakcie realizacji badań do pracy magisterskiej pt. "Poziom metylacji DNA i mRNA genów z rodziny TET w raku jelita grubego". Wiedzę w dziedzinie medycyny rozrodu i niepłodności pogłębia aktywnie uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych. Jest członkiem ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology) oraz PTMRiE (Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii).

 

 

PIELĘGNIARKA / POŁOŻNA

 

Gizela Kobienia

Dyplomowana położna, absolwentka Medycznego Studium Zawodowego im. Dr Marii Kujawskiej w Opolu na Wydziale Położnych. Jej główna pasja zawodowa związana jest z zapewnieniem jak najlepszej opieki położniczej oraz psychofizycznym przygotowaniem kobiet do porodu. Rozwijając swoje zainteresowania uczestniczyła w konferencjach i zjazdach naukowych uzyskując m.in. certyfikat Polskiego Towarzystwa Położnych. Posiada ponad dziesięcioletni staż pracy w położnictwie oraz doświadczenie w prowadzeniu szkoły rodzenia.

 

 

 

 

Gabriela Szymaniec

Dyplomowana pielęgniarka, posiada 30 letni staż pracy w zawodzie. Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na Wydziale Pedagogicznym. Ukończyła liczne kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne, m.in. w dziedzinie resuscytacji krążeniowo – oddechowej, w zakresie krwiodawstwa i krwiolecznictwa, kurs szczepień. Jej główne zainteresowania i specjalizacje ukierunkowane są w temacie  leczenia i opieki pielęgniarskiej nad chorymi w różnych specjalizacjach medycyny.

 

 

 

 

 

Bożena Solecka

Dyplomowana pielęgniarka, absolwentka Liceum Medycznego w Brzegu. Ukończyła specjalizację w zakresie pielęgniarstwa zachowawczego. Posiada 35-letni staż w zawodzie pielęgniarki m.in. na oddziale ginekologiczno-operacyjnym. Brała udział w licznych kursach i uzyskała certyfikaty dokumentujące doświadczenie zawodowe.

 

 

 

 

Katarzyna Pawleta

Dyplomowana położna, pielęgniarka i pedagog. Absolwentka na wydziale położniczym Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, na wydziale pielęgniarskim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, na wydziale pedagogicznym Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Specjalistka pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych. Ukończyła liczne kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne, m.in. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa; Resuscytacja krążeniowo-oddechowa noworodków, badania fizykalne. Rozwijając zainteresowania uczestniczyła w konferencjach i zjazdach naukowych uzyskując certyfikaty. Pasjonatka położnictwa. Współautorka pracy badawczej pt. ” Życzenia związane z metodą rozwiązania ciąży, czyli czy kobieta ma prawo decydować kiedy i jak chce urodzić swoje dziecko? Sprawa cięcia cesarskiego na życzenie”. Posiada 10-cio letni staż pracy w zawodzie położnej.