• Strona główna

Planujecie zostać rodzicami? Nie zapominajcie o zdrowym odżywianiu!

W staraniach o bobaska często okazuje się, że sama chęć rodziców i wzajemna miłość nie wystarczają do poczęcia maleństwa. Po pewnym czasie rodzice zaczynają zastanawiać się, co może być przyczyną ich ciągłego niepowodzenia. Odpowiedzi na to pytanie może być wiele. Jedną z nich mogą być złe nawyki żywieniowe i brak ruchu. W pierwszym etapie starań o maleństwo zarówna kobieta jak i mężczyzna powinni przejść na zdrowy styl życia, czyli: zdrowo się odżywiać, zaprzestać palenia papierosów, nie nadużywać alkoholu i dużo się ruszać. Jest to bardzo ważne, ponieważ jak pokazują badania styl życia w pływa aż w 50 – 60 % na zdrowie.

 

Dodatkowo warto podkreślić, że sposób odżywiania kobiety przed ciążą wpływa na rozwój dziecka w trakcie jej trwania oraz niemowlęcia podczas karmienia piersią. Dlatego tak istotne jest dla przyszłych rodziców świadome podejście do poczęcia dziecka oraz właściwe przygotowanie się do roli rodziców przez m.in. zwrócenie uwagi na to jak się odżywiamy.

 

 

 

Nie wiecie od czego zacząć zmianę nawyków żywieniowych? Nie martwcie się! Możecie liczyć na naszą pomoc!

 

Kilka słów o mnie ...

Nazywam się Maria Chmiel. Jestem dietetykiem. Studiowałam na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Po studiach otworzyłam własny gabinet dietetyczny oraz podjęłam współpracę z Sanatorium Sebastianeum Silesiacum w Kamieniu Śląskim, a obecnie z GMW oraz Ośrodkiem Leczenia Niepłodności PARENS.

Prywatnie jestem miłośniczką jogi, rozgrzewających przypraw i książek, które pełne są pozytywnej energii.

Moje doświadczenie ...

  • Dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
  • Dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku dietetyka na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.
  • Certyfikat ukończenia "Kursu leczenia żywieniowego dla członków zespołów żywieniowych" organizowanego przez Polskie Towarzystwo Żywienia pozajelitowego, dojelitowego i metabolizmu.
  • Szkolenie "Edukator w Cukrzycy" zorganizowane przez Centrum Edukacji i Poradnictwa Żywieniowego Nutr Center.
  • Szkolenie "Rola dietetyka w cateringu szpitalnym" zorganizowane przez ASPEN Sp. z o.o.
  • Szkolenie "Praktyka w indywidualnym poradnictwie żywieniowym. Najczęściej pojawiające się pytania i problemy" zorganizowane przez Centrum Edukacji Żywieniowej health.
  • Szkolenie "Psychologia w leczeniu otyłości" zorganizowane przez Centrum Edukacji i Poradnictwa Żywieniowego Nutr Center.

 

Co i jak jeść przed planowaną ciążą, w ciąży i w trakcie karmienia piersią?

 

 

Przygotuję dla Państwa serię artykułów, które będą podstawą do rozpoczęcia działań w kierunku zdrowego odżywiania.